A tananyagfejlesztés megkezdése előtt érdemes átgondolni néhány dolgot, amik egységessé teszik azt mind vizuálisan, mind működés szempontjából. Íme, néhány tipp ehhez!
1. Navigáció: gondold át, hogy milyen gombokkal szeretnél navigálni, ezek hogyan nézzenek ki és hol helyezkedjenek el az oldalon! A tananyag egésze során ez legyen egységes.
2. Struktúra: döntsd el, hogy a tananyag lineáris felépítésű, vagy elágazásos legyen!
3. Tartalomjegyzék: találd ki előre, hogy hogyan nézzen ki a tartalomjegyzék – érdemes az aloldalakat és így a logikai felépítést jelezni itt is, például számozással!
4. Gombok: a gombokkal kapcsolatban is döntsd el előre, hogy hogyan nézzenek ki: mekkorák, milyen színűek legyenek. Ha megnézte a tanuló a mögötte lévő tartalmat, akkor megváltozzon-e a színe, vagy sem.
5. Feladat: a tananyagban szereplő feladatok esetén legyen-e lehetőség arra, hogy többször próbálkozzon a tanuló.
6. Továbbhaladás: a feladatoknál az is kérdéses, hogy a megoldásuk nélkül is tovább tudjon-e haladni a tanuló az anyagban, vagy mindenképpen meg kelljen-e oldani a feladatot.
7. Szabad bejárás: döntesd el, hogy szabad bejárású legyen-e a tananyag, vagy tetszőleges sorrendben nézhetik meg az oldalakat!
8. Címsor: mindig legyen egységes, találd ki a kinézetét, színét, a címsor betűtípusát és pontos elhelyezkedését az oldalon! A betűméret, és a cím elhelyezkedése minden oldalon legyen egységes.
9. Betűtípus: előre tisztázd azt, hogy milyen betűtípussal, milyen betűmérettel dolgozol, és az minden oldalon legyen ugyanolyan! Ha többféle szöveget különböztetsz meg az oldalon, akkor azok betű is legyenek egységesek (például: az utasítások, ismeretközlő szövegek, feladatok stb. szövegének betűmérete minden oldalon legyen egységes).
10. Logó: amennyiben szerepel az oldalon az adott cég logója, akkor az minden esetben ugyanott legyen, hiszen az csak zavaró, ha az oldalak között ez váltakozik.